VLIZ
VLAAMS INSTITUUT VOOR DE ZEE
MARIEN EN KUSTGEBONDEN ONDERZOEK & BELEID IN VLAANDEREN
   
© VLIZ © VLIZ © VLIZ © VLIZ © VLIZ
 
 
  English  Sitemap  Print
U bent hier: VLIZ > datacentrum
menu1 Over het VLIZ menu2 Infoloket menu3 Zeebibliotheek menu4 Cijfers&Beleid menu5 Faciliteiten menu6 Datacentrum
   
Datacentrum
  - IMIS: Integrated Marine Information System -
log in

Personen | Instituten | Publicaties | Projecten | Datasets | Kaarten
Print-vriendelijke versie


Relaties in het voedselweb

meld een fout in dit record

Meer: Instituten 
    Overkoepelend project: LTV O&M Natuurlijkheid, meer
    Periode: 2009

Instituten (2)  Top 
  • DGW: Ministerie van Infrastructuur en Milieu; Directoraat-Generaal Water, meer


  • VNSC: Vlaams-Nederlandse Scheldecommissie, meer, opdrachtgever


[ kaartje ]

Abstract:
    Vraag uit beheer en beleid
    Hoeveel vogels kan het Schelde-estuarium herbergen, uitgaande van de hoeveelheid voedsel?

    Onderzoek
    Bodemdieren zoals wormen en schelpdieren vormen een belangrijke voedselbron voor veel vogels en vissen. De hoeveelheid bodemdieren is - samen met de oppervlakte van leefgebieden - bepalend voor het aantal vogels dat in het estuarium kan leven. Verschillende modellen leggen de relatie tussen habitatkenmerken, aantallen bodemdieren en aantallen vogels. In 2009 verkennen de onderzoekers welke modellen bruikbaar zijn voor het draagkrachtmodel.
    Mogelijk is het zoöplankton ook een relevante factor voor het voorspellen van de hoeveelheid bodemdieren en de aantallen vogels. In 2009 vindt een onderzoek plaats naar het belang van zoöplankton en naar de meetbaarheid van deze diergroep.

    Toepassing
    Met deze inzichten kunnen beheerders en beleidsmakers beter beoordelen of ingrepen gevolgen hebben voor de vogelstand in het estuarium.

 Top | Instituten 
 

 

Vlaams Instituut voor de Zee
InnovOcean site
Wandelaarkaai 7
B-8400 OOSTENDE, België
Tel: +32 [0]59/34 21 30
Fax: +32 [0]59/34 21 31
Email: info@vliz.be
   

 

Vlaamse Gemeenschap Provincie West-Vlaanderen