STARDUST II - Spatial and Temporal Assessment
of high Resolution Depth profiles Using novel Sampling Technologies The fate of pollutants in fluvial and marine sediments in cross-border zones
Onderzoek naar verspreiding, effecten en risico’s van microplastics in het Vlaamse oppervlaktewater: Kernrapport
Vercauteren, M.; Semmouri, I.; Van Acker, E.; Pequeur, E.; Van Esch, L.; Uljee, I.; Asselman, J.; Janssen, C. (2021). Onderzoek naar verspreiding, effecten en risico’s van microplastics in het Vlaamse oppervlaktewater: Kernrapport. Universiteit Gent (GhEnToxLab)/VITO/VMM: Gent. 133 pp.
Dit rapport stelt de resultaten voor van een eerste, breed-verkennende studie naar de microplastic waterverontreiniging in Vlaanderen. In deze studie werd de huidige situatie in de Vlaamse zoetwatermilieus geanalyseerd, verschillende bronnen werden gekarakteriseerd en de efficiëntie van de waterzuiveringsinstallaties werd onder de loep genomen. Op basis van deze resultaten werd een extrapolatie uitgevoerd op niveau van Vlaanderen met behulp van het Water Emissions Inventory Planning Support System (WEISS) model (uitgevoerd door VITO). De resultaten samengevat in dit rapport worden gekoppeld aan relevante beleidsadviezen en de identificatie van kennisleemten. Dit kernrapport geeft een brede analyse van de huidige microplastic concentraties in verschillende matrices (oa. oppervlaktewater, sediment, biota) in Vlaanderen. Sommige aspecten worden verder uitgelicht in de gekoppelde deelrapporten, waarmee dit kernrapport een onlosmakelijk geheel vormt.
Alle informatie in het Integrated Marine Information System (IMIS) valt onder het VLIZ Privacy beleid
STARDUST II is a project funded by the INTERREG III A programme (France/Walloon Region/Flanders
French-Flemish subprogramme) of the European Community's Regional Development Fund.
Hosted by the Flanders Marine Institute (VLIZ)